Śródmieście

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Śródmieście

Wiadomości

stat

Trzy nowe budynki i plac powstaną w centrum Gdyni

Konkursowa wizualizacja prezentująca nową zabudowę skweru w centrum Gdyni. Widok od skrzyżowania Władysława IV z Armii Krajowej w kierunku Obrońców Wybrzeża.
Konkursowa wizualizacja prezentująca nową zabudowę skweru w centrum Gdyni. Widok od skrzyżowania Władysława IV z Armii Krajowej w kierunku Obrońców Wybrzeża. materiały inwestora

Na początku przyszłego roku rozpocznie się zabudowa skweru między ulicami Władysława IV, Obrońców Wybrzeża i Armii Krajowej zobacz na mapie Gdyni w centrum Gdyni. Powstaną tam trzy budynki oraz miejski plac.Jak ci się podoba planowana zabudowa w centrum Gdyni?

wygląda super, czekam na szybką realizację

56%

jest nieźle, ale mam nadzieję, że zostanie dopracowana

20%

przeciętny projekt, to miejsce wymaga czegoś lepszego

24%
O zabudowie tego miejsca mówi się już bez mała od dekady. Przez lata jednak żadne prace na działce nie były prowadzone. Teren zarastał chaszczami i był wykorzystywany jako prowizoryczny parking.

Gdy w czerwcu tego roku Hossa otrzymała w końcu pozwolenie na budowę nic nie wskazywało na to, że inwestycja szybko się rozpocznie. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku wygląd tego miejsca zacznie się zmieniać. Zwiastuje to prowadzona wycinka drzew wzdłuż ul. Władysława IV.

- Przygotowujemy teren do realizacji nowej inwestycji polegającej na budowie dwóch budynków mieszkaniowych oraz budynku z funkcją użyteczności publicznej. Uruchomienie prac budowlanych nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku - zapowiada Justyna Glazar, kierownik zespołu marketingu Grupy Hossa.
W przestrzeni pomiędzy istniejącą i nową zabudową powstanie miejski plac z pasażem usług oraz parkiem, miejscami rekreacji oraz placem zabaw. Pod budynkami znajdzie się podziemny parking. Na poziomie -1 powstaną ogólnodostępne miejsca.

Więcej szczegółów na temat tego projektu deweloper zamierza wyjawić w przyszłym roku.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (223)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Śródmieście

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Śródmieście

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Śródmieście